Caption with a link.

 
ty też
możesz pomóc
 
przekaż
1% podatku
dla dawidka

Rehabilitacja

Codzienna rehabilitacja w domu:

  • Dawidek ma wspaniałe dwie Panie rehabilitantki, które codziennie przyjeżdżają do domu go rehabilitować metodą Bobath, ponadto kilka razy dziennie prowadzone są ćwiczenia dodatkowe z mamą lub tatą.
  • Dawidek intensywnie ćwiczy przy użyciu kombinezonu THERATOGS
  • w ciągu dnia ćwiczymy na wałku, piłce terapeutycznej elementami NDT
  • wykorzystujemy elementy integracji sensorycznej
  • staramy się wykorzystywać naszego pieska do dogoterapii
  • codziennie sami wykonujemy Dawidkowi masaż poszczególnych partii ciała

Rehabilitacja w specjalistycznych ośrodkach:

  • Byliśmy z Dawidkiem na specjalistycznym turnusie rehabilitacyjnym, gdzie odbywa się bardzo profesjonalna i kompleksowa rehabilitacja.
  • Jeden z turnusów odbył się w ośrodku rehabilitacyjnym „Neuron: w Bydgoszczy , kolejny w Ośrodku rehabilitacyjnym „Leśna Polana w Ustroniu Morskim”.
  • Na kolejny rok również mamy zaplanowane wyjazdy do Ośrodka Rehabilitacyjnego Neuron oraz do Ośrodka Rehabilitacyjnego „Tratwa”

Troszkę o metodzie, którą rehabilitowany jest Dawidek.....
Najbardziej charakterystyczne dla tej metody jest stosowanie dużej liczby i specyficznej formy ruchów prowadzących do prawidłowego rozwoju. Usprawnianie ma na celu rozwijanie odruchów fizjologicznych na danym etapie, a hamowanie odruchów patologicznych. Hamowanie patologicznych odruchów i prawidłowy rozkład napięcia mięśniowego osiąga się przez odpowiednie ułożenie dziecka w przestrzeni i odpowiednie ułożenie punktów kluczowych, czyli głowy, szyi, obręczy barkowej i biodrowej. Wpływa to na wykształcenie się prawidłowych odruchów postawy i uczy dziecko samodzielnego ich osiągania, kontrolowania i wykorzystywania. Prawidłowa i świadoma pielęgnacja hamuje nieprawidłową aktywność ruchową dziecka i wyzwala u niego ruchy prawidłowe lub zbliżone do prawidłowych wzorców zapisanych w mózgu zdrowego człowieka. Terapia metodą NDT to także cały system opieki roztoczony nad dzieckiem prezentującym patologię psychoruchową. Oznacza to, że zwraca się uwagę nie tylko na terapię i zajęcia umożliwiające np. chodzenie czy siadanie dziecka, ale także - a może przede wszystkim - uczy się rodziców pielęgnacji, odmiennej od stosowanej intuicyjnie przez rodziców, z zakresu m.in. sposobu noszenia, kąpania, karmienia. Sposoby pielęgnacji dzieci z wadami neurologicznymi znacznie różnią się od pielęgnacji zdrowych niemowląt. Należy stale pamiętać o tym, że prawidłowa pozycja dziecka podczas jego podnoszenia, przewijania, ubierania i innych "zwykłych" czynności dnia codziennego stają się niezwykłe, poprzez ich lecznicze działanie.

Co to jest kombinezon Thera Togs i w czym pomaga Dawidkowi....
Kombinezon TheraTogs jest rewolucyjnym wynalazkiem w rehabilitacji wspomagający dzieci z upośledzeniem psychoruchowym i psychomotorycznym, pomaga w utrzymaniu odpowiedniej pozycji ciała dziecka, stabilności ciała oraz ułatwia poruszanie. TeraTogs składający się z systemu piankowych pasów przyczepianych na rzepy, jest przyjazny skórze. Jest coraz częściej wybieramy przez terapeutów w rehabilitacji pacjentów z chorobami mięśniowo- ruchowymi.